• Doğru Kaplama ile Kusursuz Netlikte Görüş

     

Televizyon izlerken, bilgisayar başında, araç kullanırken zararlı uv ışınlarına maruz kaldığınızı biliyorsunuz. Bu gibi problemlerde cildiniz için koruyucu kozmetik ürünler kullanabilirsiniz. Peki ya gözleriniz için ?

Gözlük camı kaplamaları, camın dış etkenlerden kolay etkilenmesini önlemeye yardımcı olur. Hawkplus farklı niteliklerde kaplama çeşitleri sunmaktadır.

Kaplamasız

SteelAR Kaplama

Hard Coating

Organik camlar, mineral camlar ile karşılaştırıldıklarında hafiftirler ; ancak daha hassas bir yapıları vardır. Bundan dolayı yüzey yapıları daha yumuşak ve aşınma, çizilme gibi deformasyonlara daha müsaittir. Organik camların yüzey hassasiyetini korumak, zaman içerisindeki aşınmaları ve çizilmeleri önlemek amacıyla uygulanan kaplama ‘Hard Kaplama’dır. Hard Kaplamanın uygulanmadığı cam yüzeyinde kısa zaman içerisinde çizikler ve buna bağlı olarak görüntü kayıpları meydana gelir. Hard Kaplama aynı zamanda cam yüzeyinden kaynaklanan yansımaları önleyici kaplamaların da ilk adımıdır diyebiliriz. Çok katmanlı kaplama yapısına geçişte en önemli aşama Hard Kaplama ile Anti-refle kaplamanın birbiri ile uyum içerisinde hareket etmesidir.

Hard Multi Coating

Teknik olarak bütün saydam yüzeylerde ve cam yüzeylerinde yansıma meydana gelmektedir. Kaplamasız veya Hard Kaplama uygulanmış organik cam yüzeyi, ışık yansımalarını, zararlı UV ışınlarını engelleyemez. Bu durum gözlük kullanıcıları için son derece rahatsız edici bir durumdur. Bunun önüne geçebilmek için cam yüzeyine Anti-refle kaplama uygulanmaktadır. Anti-refle kaplama uygulanmış bir camda mikroskobik ölçülerde yüzey pürüzleri meydana gelir. Bu pürüzler kir, leke, toz gibi istenmeyen şeylerin cam yüzeyinde daha kolay tutunmasına neden olur. HawkPlus öncülüğünde geliştirilen HMC (Hard Multi Coated) kaplamanın anti-statik özelliği sayesinde cam yüzeyinde kir , leke , toz oluşumu en aza indirgenmiştir. HMC kaplamanın yapısı itibariyle çok katmanlı olması da cam yüzeyinde meydana gelen yansımaları da ortadan kaldırarak ışık geçirgenliğini arttırır. Böylece kullanıcının görüş kabiliyeti daha da yükselir.

SteelAR

SteelAR antirefle kaplama, normal AR kaplamaların yansımayı önlemesi ve UV ışınlarına karşı gözleri koruması gibi etkileri göstermesinin yanı sıra geliştirilmiş “Innovative Coating Technology®”ile anti-refle kaplamanın en önemli noktalarından biri olan sağlamlığı da ön planda tutmuş ve SteelAR yapısal olarak kullanıcının her türlü ihtiyacına cevap verecek şekilde dizayn edilmiştir. Gözlük camlarınız aşırı kirlenmeden dolayı yüzünüzden çok elinizde kalıyorsa, yağmurlu havalarda su damlacıkları gözlük camınızda kalıyorsa, görüşünüzde ve kullanım konforunda sıkıntı yaratıyor demektir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için tercihiniz Süper Hidrofobic kaplamalı SteelAR olsun.

Phantom

Kullanıcıların gerçek yaşam koşulları dikkate alınarak geliştirilen kaplama teknolojisi ile Phantom SteelAR, hayali görüntüleri azaltır ve rahatsız edici yansımaların önüne geçer. Kullanıcılar için olduğu kadar gözlemleyiciler için de üstün şeffaflıkta olağanüstü netlik sağlar.

Mavi Işık Kirliliğine Karşı Eşsiz Performans

Mavi ışık zararlarına karşı gözlerinizde üstün koruma sağlayan tasarım.

 

Antirefle Kaplamada Altın Çağı

Sarı yansımalı SteelAR kaplama SteelAr’ın üstün tüm özelliklerine sahip olmakla beraber Estetik açıdan Sarı yansıma sağlar

 

Kraliyet Rengi Gözlük Camınızda

Kırmızı yansımalı SteelAR kaplama SteelAr’ın üstün tüm özelliklerine sahip olmakla beraber Estetik açıdan kırmızı yansıma sağlar