INNOVATIVE COATING TECHNOLOGY ®

Geleneksel teknolojilere herzaman yenilikler katan HawkPlus, ‘’Innovative Coating Techonology®” ile anti-refle kaplama teknolojisine bir tanım daha getirmiştir.

Her hammadde için ayrıcalıklı hard kaplama uygulanarak cam anti-refleye uyumlu hale getirilir. HawkPlus’a mahsus özel hard kaplama teknolojisinin geleneksel kaplamalara oranla ekstra darbe emici özelliği, HawkPlus camlarını birçok ürünlere oranla daha uzun ömürlü kılar.

Çizilmeye karşı dayanıklı olan en sert kaplamalara ve klasik anti-refle kaplamalara göre, “Innovative Coating Teknolojisi®” uygulanan camlar çok daha iyi performans gösterir.

Kaplama teknolojisinin fark yaratan diğer bir özelliği ise organik materyal karışımlı Antirefle dir. Eşsiz yeşil rengi, sıradan antirefle kaplamalara göre cok daha az yansıma yapar ve çok belirgin bir net görüş ve estetik sağlar.

 

Çok katmanlı anti-refleye ilave olarak, Hydrofobik katman ile cam yüzeyi yağ, su, leke ve toz tutmayan bir yapıya kavuşturulur. Ayrıca % 99,9 ışık geçirgenliği sağlanarak kristal berraklığında net görüş ve maksimum kullanım konforu elde edilir.

Son işlem olarak optik camın yüzeyine anti-statik katman ilave edilerek toz zerreciklerinin yapışmasının önüne geçilmiş olur. Böylece tüketiciler daha uzun süre gözlük camlarının temizliğine ihtiyaç duymazlar.

Temizlemenin gerektiği durumlarda ise, ultra kaygan yüzeyi sayesinde kir ve parmak izleri kolayca silinebilir.

Tüm bu özellikler ile birlikte kullanılan ileri teknoloji ( Innovative Coating Technology® ) ve yüksek kaliteli materyaller sayesinde ısı değişkenlikleri, kimyasallar gibi olumsuz kosullarda dahi kaplamanın dökülmesinin önüne geçilmiş olur.“Innovative Coating Technology®” si, Hawkplus’ı daima en üst seviyelere taşımaya devam edecektir.

Bir merceği üstün kılan en büyük özelliklerden birisi Antirefle kaplaması olup Hawkplus ‘’ Innovative Coating Technology®’’nin bütün bu özelliklerinin tek bir camda sergilendiği kaplama çeşidi Steel AR® Anti-refle dir. Hawkplus Steel AR® Anti-refle üstünlüğünü bu özellikleri ile ortaya koyar.

KAPLAMA ÖZELLİKLERİ