people

Kuruluşu 1986 yılında olan Merve Optik, 25 yıllık tecrübesi ile sektördeki yerini ve başarısını hep bir adım öne taşıyarak Türkiye’nin en büyük optik şirketi haline gelmiştir.

Optik sektöründe gerçekleştirdiği çalışmaları ile sektör içerisinde ciddi bir istihdam alanı oluşturan ve tasarım çalışmalarındaki özgün çizgilerle yeni trendleri belirleyen Merve Optik günümüzde de bu başarılarını ürün kalitesiyle doğru orantılı olarak devam ettirmektedir.

Merve Optik, güneş ve optik gözlük olarak Osse, Mustang, Hawk, R.Cavalli, Ferre, Swarovski gibi dünyaca ünlü markaların yanı sıra cam sektörünün başında gelen Hawk Hawkplus ve Hoya gibi markaların da distribütörlüğünü yürütmektedir.

Gözlük camlarında dünyadaki son teknolojileri yakından takip eden Merve Optik, 5000 m² kapalı alan üzerine kurduğu üretim laboratuvar merkezinde tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik ‘kişisel numaralı gözlük camı’ üretimini başarıyla gerçekleştirmektedir.

Optik sektöründe güvenilirliği ile bilinen ve güçlü bir finansal yapıya sahip olan Merve Optik, kurumsal planlarını ve stratejik hedeflerini sürekli iyileşme ve sürdürülebilirlik politikası üzerine şekillendirmektedir. Güneş gözlüklerinde trend belirleyen tasarımları ve gözlük camlarında inovative yaklaşımıyla sektöre yön veren Merve Optik, kurumsal yapısı, girişimci ruhu ve üretici yetkinliğini en iyi şekilde birleştirerek sektördeki güçlü ve lider konumunu korumaya devam etmektedir.

merveoptik